Wspieramy zatrzymanego Marka Majchra

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

AKTUALIZACJA:

Marek Majcher, redaktor naczelny Czujny na wolności. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tę sprawę. #PresjaMaSens

❌️ W dniu 31 sierpnia 2023 roku około godziny 16:00 w obecności Mecenasa Jacka Ludziaka oraz prezesa Fundacji Adam Kania będąc na Komisariacie Policji w Kętach celem spotkania się z komendantem, doszło do zatrzymania do wyjasnien redaktora naczelnego Czujny Marka Majchra – decyzję taką wydał prokurator Tomasz Zając z Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu.

❌️ Sprawa jest głęboko kuriozala, ponieważ oczekując na spotkanie z komendantem w Kętach, mieliśmy w poczekalni towarzystwo bardzo zabawnego i gataliwego policjanta, który najprawdopodobniej miał nam „umilić” czas, a w między czasie prokurator Zając tworzył pismo z datą i jeden dzień wcześniej, gdzie podstawa do zatrzymania miało być rzekome na wstawianie się na dozór oraz nie wstawię się na badania psychiatryczne.

❌️ Na ten moment Marek Majcher przebywa na Komendzie Powiatowej w Oświęcimiu oczekując na przejazd do ZK Oświęcim. Posiedzenie w Sadzie Rejonowym w Oswiecimiu w sprawie tymczasowego aresztu odbedzie się najpewniej w piątek do południa.

‼️ Warto uruchomić presję społeczna względem sądu oraz prokuratury.

Dodajemy szablon e-maila, który można przesyłać:

Sąd Rejonowy w Oświęcimiu

boi@oswiecim.sr.gov.pl

Prezes Sądu Rejonowego w Oświęcimiu

SSR Elżbieta Witkowska

oa@oswiecim.sr.gov.pl

Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu

biuro.podawcze.prosw@prokuratura.gov.pl

Szanowni Państwo

W dniu 31 sierpnia 2023 roku około godziny 16:00 Marek Majcher, redaktor naczelny Czujny.pl wraz z Mecenasem Jackiem Ludziakiem i prezesem Fundacji Polskie Veto Adamem Kanią, który jest jednocześnie asystentem społecznym Posła RP Grzegorza Brauna, udali się na Komisariat Policji w Kętach celem spotkania się z komendantem. Jeden z policjantów na korytarzu umilał Panom czas swoją gadatliwością i zabawnym sposobem bycia. Ta przedłużająca się sytuacja zaniepokoiła Mecenasa Ludziaka, co okazało się słusznym przeczuciem. Najprawdopodobniej właśnie w tym czasie prokurator Tomasz Zając wobec którego toczy się postępowanie dyscyplinarne, tworzył pismo z datą dnia poprzedniego, które miało na celu zatrzymać do wyjaśnień Marka Majchra, gdzie podstawą do zatrzymania miało być rzekome nie wstawianie się na dozór oraz nie wstawienie się na badania psychiatryczne.

Niestety według mnie jako widza portalu Czujny.pl jest to nieprawdą iż Marek Majcher nie stawiał się na badania psychiatryczne. Dziennikarz Marek Majcher z racji przezorności i braku zaufania do policji i wymiaru sprawiedliwości, rejestruje w formie transmisji na żywo każdy kontakt z tymi instytucjami aby jego widzowie mieli odbiór danego wydarzenia w czasie rzeczywistym.

Na dowód tego, że redaktor Marek Majcher stawiał się na badania psychiatryczne przedstawiam poniższe materiały video w formie transmisji na żywo:

15 marzec 2023 rok – Oświęcim – badania psychiatryczne w Prokuraturze Rejonowej w Oświęcimiu

https://www.facebook.com/100063649687883/videos/656959526190703

5 czerwiec 2023 rok – Kraków – badania psychiatryczne na wniosek prokuratury w Oświęcimiu

https://www.facebook.com/100063649687883/videos/269650085627509

28 czerwiec 2023 rok – Chrzanów – badania psychiatryczne na wniosek prokuratury w Oświęcimiu

https://www.facebook.com/100063649687883/videos/2204920983047456

I właśnie tego samego dnia 31 sierpnia 2023 roku Marek Majcher kiedy został zatrzymany, stawił się w Krakowie, w wyznaczonym terminie o godz. 8:00 rano celem odbycia badań psychiatrycznych zleconych przez prokuraturę w Radomiu. Jednak biegli lekarze ze znanych tylko sobie przyczyn wyłączyli się ze sprawy dziennikarza Marka Majchra czyli odmówili przeprowadzenia takiego badania psychiatrycznego w stosunku do jego osoby

https://www.facebook.com/100063649687883/videos/682588540573142

Sporządzony wniosek o areszt jest bezzasadny ponieważ zarzuty, które prokurator podnosi są niezgodne z faktami. W dniu zatrzymania prokurator kompletnie nie zapisywał słów, które Marek Majcher przekazywał tylko po swojemu pisał sobie ten protokół więc Marek Majcher wraz z Mecenasem Jackiem Ludziakiem odmówili podpisania tego protokołu.

W związku z tym, że zachodzi podejrzenie, że dziennikarz Marek Majcher jest celowo wrabiany a fakty są w jego przypadku nagminnie manipulowane, obawiam się, że celem takiego działania ma być jego skuteczne i planowane od dłuższego czasu aresztowanie.

Jestem również zaniepokojony/a tym, że podczas ostatniego jego zatrzymania również na komisariacie policji w Kętach, został pobity przez tamtejszych policjantów, na co posiada odpowiednią lekarską obdukcję.

Dlatego jako opinia publiczna a przede wszystkim obywatel/ka RP domagam się wypuszczenia na wolność redaktora naczelnego portalu Czujny.pl Marka Majchra, który na co dzień angażuje się w sprawy ważne dla interesu społecznego.

Z poważaniem, …

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco z naszymi wiadomościami!

Przeczytaj naszą politykę prywatności w celu zaznajomienia się z Twoimi prawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *