Proces karny – kradzież owiec

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

✅️ W Sądzie Rejonowym w Wodzisławiu Śląskim odbył się proces karny w sprawie Pana Krzysztofa Filasa, któremu nieistniejące stowarzyszenie „Pogotowie dla Zwierząt” przejęło (a w naszej ocenie skradło) dwie owce, a Pan Krzysztof został oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami (sygnatura sprawy: II K 1244/22).

✅️ Na ostatniej (jak się wydawało) rozprawie miał zapaść wyrok w dniu 27 grudnia 2023 roku, ale sędzia Grzegorz Fidyka, który przybył na salę spóźniony o około 40 minut, ostatecznie przekazał informację, że dziś nie zapadnie wyrok z powodu nowych przesłanek, które musi zweryfikować, jak podkreślił, związane miałyby być z ewentualną zmianą kwalifikacji.

✅️ Na kolejnym terminie 24 stycznia 2024 roku został ogłoszony wyrok – Sąd po przekwalifikowaniu czynu ze znęcania się nad zwierzętami na trzymanie ich w niewłaściwych warunkach, skazał Pan Krzysztof na 1500zł grzywny, 500zł nawiązki na jakąkolwiek organizację prozwierzęcą z Wodzisławia Śląskiego oraz 150zl kosztów sądowych – w naszej ocenie Pan Krzysztof został skazany za coś, co mogłoby się wydarzyć, a nie za coś, co się wydarzyło.

✅️ Podkreślić należy, że profil stowarzyszenia Pogotowie dla Zwierząt oraz strona www nadal działa i w dalszym ciągu prowadzi zbiórki na rzekomą pomoc zwierzętom. Bardzo ciekawym wątkiem także, który ujrzał światło dzienne dzięki zeznaniom świadków na poprzedniej rozprawie, był udział w całej sprawie Pana Bartosza Żukowskiego (odtwórca roli Waldka Kiepskiego w serialu telewizyjnym POLSAT „Świat według Kiepskich”), który to miał osobiście być w Wodzisławiu Śląskim, aby „zarekwirować” owce Pana Krzysztofa.

✅️ Fundacja Polskie Veto w całym postępowaniu uczestniczyła jako strona społeczna i zamierzamy kontynuować to wsparcie w Sądzie Okręgowym w Rybniku po złożonej apelacji.

ℹ️ To działanie finansowane jest ze zrzutki celowej. Wsparcie Fundacji Polskie Veto poprzez tę zrzutkę zasili właśnie to zadanie www.zrzutka.pl/z/PanKrzysztof

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco z naszymi wiadomościami!

Przeczytaj naszą politykę prywatności w celu zaznajomienia się z Twoimi prawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *