Wsparcie za luty 2023

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

W związku z trudną sytuacją finansową Fundacji, informujemy Państwa o naszym zaangażowaniu, na które potrzebne były/są środki finansowe w miesiącu MARCU 2023 oraz podajemy plany, których NA TEN MOMENT nie będziemy mogli zrealizować oraz te plany, których realizacja jest możliwa:

✔️ 3 marca, REALIZIACJA MOŻLIWA – wyjazd do Opola i spotkanie się z Panią Anetą, która zgłosiła się do Fundacji z prośbą o pomoc w dołączeniu do sprawy sądowej rodzinnej, w której sąd próbuje odebrać matce prawo do wychowywania dziecka (Pani Aneta odeszła od męża z powodu przemocy domowej). W tym dniu przeprowadzimy transmisję live, aby przybliżyć Państwu tę sprawę.

✔️ 6 marca, REALIZIACJA MOŻLIWA – wyjazd do Warszawy na protest oraz wysłuchanie publiczne w związku z ustawą inwigilacyjną „Prawo komunikacji elektronicznej” (druk 2861). Finansowanie możliwe dzięki pokryciu kosztów przez wszystkich pasażerów wyjeżdzających z prezesem fundacji.

✔️ 9 marca, REALIZIACJA MOŻLIWA – udział w posiedzeniu Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie Pani Anety (opis jak wyżej). Rozprawa odbywa się online, nie ma więc kosztów podróży.

❌️ 11 marca, REALIZIACJA ZAWIESZONA – udział Fundacji w kolejnym posiedzeniu Komisji Dyscyplinarnej Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu przeciwko studentce, Pani Izabeli, za naklejki na torebce „Wołyń Pamiętamy oraz przekreślona flaga niebiesko-żółta.

❌️ 13 marca, REALIZIACJA ZAWIESZONA – dołączenie Fundacji jako strony społecznej do sprawy Sądowej w Świebodzinie, gdzie oskarżonym jest Pan Jakub (z zawiadomienia OMZRIK) za rzekome prześladowanie osób pochodzenia ukraińskiego.

✔️️ 14 marca, REALIZIACJA MOŻLIWA – dołączenie Fundacji jako strony społecznej do sprawy Sądowej w Bydgoszczy. Sprawa z oskarżenia cywilnego nauczyciela Pana Karola Dziuby przeciwko Sanepidowi i Szkole, w której pracował, za wysyłanie go na kwarantanny. Koszty delegacji pokrywane są z budżetu Norymberga 2.0.

❌️ 17 marca, REALIZIACJA ZAWIESZONA – udział Fundacji w posiedzeniu Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w Poznaniu, przed którą oskarżonych jest pierwszych 17-tu lekarzy (spośród 119), którzy podpisali list otwarty do władz państwa potępiający politykę covidową.

❌️ 21 marca, REALIZIACJA ZAWIESZONA – udział Fundacji jako strona społeczna w kolejnym posiedzeniu Sądu Rejonowego dla Wrocławia Fabryczna w związki z oskarżeniem trzech kobiet (w tym matki), które stanęły w obronie jednorocznej Mai, która nie została przebadana kardiologicznie przez lekarkę.

❌️ 22 marca, REALIZIACJA ZAWIESZONA – dołączenie Fundacji jako strony społecznej do sprawy Pana dr Andrzeja (wykładowca), który został bezprawie zwolniony z uczelni (naciski polityczne). Sprawa przed Sądem Pracy w Warszawie.

✔️ 24 marca, REALIZIACJA MOŻLIWA – udział w drugiej rozprawie przed Sądem w Wodzisławiu Śląskim w związku z oskarżeniem przez szpital o naruszenie dóbr osobistych przez Pana Mateusza, ojca dziecka, które nie otrzymało pomocy medycznej w tym szpitalu. Udział możliwy dzięki niskim kosztom dojazdu.

✔️ 28 marca, REALIZIACJA MOŻLIWA – dołączenie Fundacji jako strony społecznej do sprawy Sądowej w Piasecznie (pod Warszawą) o powrót 12-letniego Olka do mamy (Olek w tej chwili jest w domu dziecka) – sprawa przez nas wielokrotnie opisywana. Realizacja możliwa dzięki środkom z celowej zbiórki na ten cel.

ℹ️ Fundacja jest tak silna, jak mocne jest jej wsparcie. Jeśli uważasz, że to co robimy ma sens, to możesz wspierać codzienne działania Fundacji Polskie Veto na kilka sposobów – szczegóły w komentarzu.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco z naszymi wiadomościami!

Przeczytaj naszą politykę prywatności w celu zaznajomienia się z Twoimi prawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *