Trybunał Konstytucyjny – pierwsza w historii skargę rodziców w sprawie obowiązku poddawania dzieci szczepieniom ochronnym.

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

✅️ 9 maja 2023 roku o godzinie 9:00 Trybunał Konstytucyjny ma rozpatrzyć pierwszą w historii skargę rodziców w sprawie obowiązku poddawania dzieci szczepieniom ochronnym, złożoną w ich imieniu przez adwokata Arkadiusz Tetela z inicjatywy Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP.

✅️ To pierwsza z ponad 50 skarg złożonych przez adwokata Arkadiusza Tetelę we współpracy ze STOP NOP i Justyna Socha, które trybunał przyjął do rozpatrzenia. Potencjalnie trafi tam wkrótce ponad 1200 skarg na rząd nakładający wielotysięczne grzywny na polskich rodziców, które są w trakcie rozpatrywania przez Ministra Zdrowia i sądy administracyjne.

➡️ Zapraszamy do udziału w posiedzeniu Trybunału Konstytucyjnego przy al. Jana Chrystiana Szucha 12A w Warszawie – od godziny 9:00 posiedzenia Trybunału Konstytucyjnego (ma być niejawne), a wyrok zostanie ogłoszony publicznie o godzinie 9:30.

👉 Nasza Fundacja składa opinię „Amicus Curiae” („Przyjaciela Sądu”) do Trybunału Konstytucyjnego – dostępna do wglądu pod linkiem w komentarzu.

ℹ️ Jeśli uważasz, że to co robimy ma sens, to możesz wspierać codzienne działania Fundacji Polskie Veto na kilka sposobów – szczegóły w komentarzu.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco z naszymi wiadomościami!

Przeczytaj naszą politykę prywatności w celu zaznajomienia się z Twoimi prawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *