Sprawa za naklejkę „Wołyń pamiętamy” – studentka uniewinniona!

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

🏆 Studentka IV roku Wyższa Szkoła PRAWA, Izabela Kowalska UNIEWINNIONA‼️‼️‼️

#PresjaMaSens – to kolejny nasz sukces‼️

Izabeli gratulujemy determinacji w walce i odwagi w bronieniu swoich biało-czerwonych poglądów‼️‼️‼️

✅️Przypomnijmy – Izabela Kowalska, była postawiona przed Komisją Dyscyplinarną do spraw Studentów w wyniku skargi studentów z roku, którzy zarzucali jej szerzenie postawy ksenofobicznej i nacjonalistycznej poprzez między innymi naklejkę noszoną na torebce „Wołyń pamiętamy” oraz przekreśloną flagę niebiesko-żółtą.

✅️ Nasze działania:

▶️ 18 lutego 2023 roku – dołączenie i udział w posiedzeniu Komisji Dyscyplinarnej ds. Studentów jako strona społeczna. Po posiedzeniu przeprowadzenie konferencji prasowej (link do nagrania w komentarzu). Koszt delegacji: 519,00 PLN.

▶️ 11 marca 2023 roku – czynny udział w posiedzeniu Komisji Dyscyplinarnej ds. Studentów jako strona społeczna. Koszt delegacji: 446,10 PLN

▶️ Fundacja do tej sprawy nawiązała współpracę z mecenasem Stanisławem Zapotocznym, który był pełnomocnikiem oskarżonej. Koszta pomocy prawnej w wysokości 738,00 PLN pokryła Fundacja.

💰 Suma kosztów, które poniosła Fundacja realizując to wsparcie to: 1703,10 PLN.

✅️ W sprawie zaangażowane także były:

▶️ Udo Leibmann reprezentujący Międzynarodową Fundację Praw Człowieka United For Freedom Polska (udział w sprawach jako strona społeczna).

▶️Grzegorz Braun, poseł na Sejm RP (interwencje pisemne do uczelni oraz do Ministerstwo Edukacji i Nauki).

ℹ️ Jeśli uważasz, że to co robimy ma sens, to możesz wspierać codzienne działania Fundacji Polskie Veto na kilka sposobów – szczegóły w komentarzu.

Tak było!

Konferencja prasowa po posiedzeniu dyscyplinarnym w sprawie studentki Izabeli Kowalskiej

Konferencja prasowa po posiedzeniu dyscyplinarnym w sprawie studentki Izabeli Kowalskiej.

🆘️ Miasto Wrocław – konferencja prasowa i podsumowanie po drugim posiedzeniu dyscyplinarnym w sprawie studentki prawa na Wyższa Szkoła PRAWA, Pani Izabeli Kowalskiej, która jest szykanowana przez uczelnię za naklejkę noszoną na torebce „Wołyń pamiętamy” oraz przekreśloną flagę niebiesko-żółtą. 👉 W tej sprawie zaangażowane są: ➡️ Fundacja Polskie Veto, którą reprezentuję Adam Kania – dołączyła do posiedzeń dyscyplinarnych jako strona społeczna; ➡️ Międzynarodowa Fundacja Praw Człowieka United For Freedom Polska reprezentowana przez Udo Leibnann – dołączyła do posiedzeń jako strona społeczna; ➡️ Asystentka społeczna posła Grzegorza Brauna, Natalia Mehlich – także uczestniczyła w posiedzeniu; ➡️ Poseł Grzegorz Braun – przygotował i wysłał pisemną interwencję poselską (na odpowiedź jeszcze czekamy). 👉 Kolejna sprawa najprawdopodobniej za dwa tygodnie – także jako Fundacja Polskie Veto będziemy uczestniczyć w kolejnym odcinku tej farsy. ℹ️ Jeśli uważasz, że to co robimy ma sens, to możesz wspierać codzienne działania Fundacji Polskie Veto na kilka sposobów – szczegóły w komentarzu.

Opublikowany przez Polskie Veto Sobota, 18 lutego 2023

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco z naszymi wiadomościami!

Przeczytaj naszą politykę prywatności w celu zaznajomienia się z Twoimi prawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *