Sprawa Natalii Ruś dotycząca naruszenia dóbr osobistych

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

20 lutego 2024 roku w Sądzie Rejonowym w Rybniku o godzinie 10:00 rozpoczęła się pierwsza rozprawa (pomijając posiedzenie pojednawcze z czerwca 2023 roku) z oskarżenia prywatnoskargowego Natalii Ruś (Najjjki) przeciwko Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (OMZRiK) z jego prezesem Konradem D. na czele – dane i wizerunek oskarżonego zostały przez Sąd zastrzeżone w tej sprawie.

Sprawa dotyczy naruszenia dóbr osobistych Natalii Ruś poprzez wielokrotne zniesławienie jej poprzez środki masowego przekazu, to jest na portalu Facebook. Postępowanie sądowe na wniosek oskarżycielki prywatnej jest jawne. Na tej rozprawie zostali przesłuchani oskarżony, oskarżycielka prywatna oraz jeden świadek. Oskarżony wraz z pełnomocnikiem przyjął strategię polegającą na tym, aby twierdzić, że to nie Konrad D. jest autorem pomawiających i szkalujących Natalię wpisów na portalu Facebook. Na rozprawie padł także wniosek o oddalenie oskarżenia ze względu na przedawnienie czynu, ale sąd stwierdził, że tę kwestię rozstrzygnie na etapie wyroku.

Kolejna rozprawa odbędzie się 26 marca 2024 roku o godzinie 11:00, sala 131 w Sądzie Rejonowym w Rybniku – najprawdopodobniej ta rozprawa zakończy się wyrokiem. Sygnatura akt: III K 129/23. Fundacja Polskie Veto uczestniczy w sprawie jako przedstawiciel społeczny, na podstawie art. 90 KPK. Na rozprawie obecne były także media, które reprezentował Mirosław Sieńkowski – relacje, wywiady, opinie.

👉 Całość rozprawy mamy nagraną, ale materiał wideo zostanie opublikowany po wyroku i stosownym montażu.

#WalczyMY#WspieraMY

✅️ Delegacja trwała 4 godziny (od 9:30 do 13:30).

✅️ Oddelegowani: Adam Kania, prezes fundacji.

💰 Koszty, które poniosła Fundacja w związku z realizacją tego zadania:

➡️ Kilometrówka (30km): 34,5 PLN.

➡️ Parkowanie (4 godziny): 17,90 PLN.

💸 Suma: 52,40 PLN.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco z naszymi wiadomościami!

Przeczytaj naszą politykę prywatności w celu zaznajomienia się z Twoimi prawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *