Sejm proceduje projekt ustawy „Prawo komunikacji elektronicznej” – druk numer 2861/2022

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

Czas WSTAĆ z wygodnego fotela, bo o Twoją wolność idzie‼️‼️‼️

‼️ Na naszych oczach rząd daje sobie prawo do czytania wiadomości z komunikatorów internetowych wszystkich Polaków w czasie rzeczywistym! Sejm proceduje projekt ustawy „Prawo komunikacji elektronicznej” – druk numer 2861/2022.

‼️ My nazwaliśmy ten projekt #LexPiSwigilacja oraz #LexPilot‼️

Jakie jest zagrożenie?

🆘️ Nowa policyjna broń w walce z przestępczością? Czy raczej to broń na opozycję, przeciwko ruchom wolnościowym, czy protestującym na ulicach, czyli przeciwko zwykłym ludziom? Czy to kolejna, trzecia już odsłona historii z ACTA (ACTA3)?

🆘️ Policja i osiem różnych służb bez problemu sprawdzi, co lajkujesz w sieci – jeżeli uzna, że jest taka potrzeba. Służby te będą miały wgląd do wszystkich zasobów Twojego telefonu czy tabletu, nawet tych szyfrowanych i usuniętych. Będą też mogli na żywo śledzić Twoją lokalizację.

🆘️ Komenda Główna Policji pozyskała licencję do nowych, specjalistycznych narzędzi informatyki śledczej, które kosztowały 6,5 mln złotych, by uzyskać dostęp do zawartości „chmury”, komunikatorów, usuniętych treści. Czytać aplikacje typu Skype, WhatsApp czy Messenger. Do tradycyjnych metod komunikacji (telefon stacjonarny i komórkowy) dostęp już mają.

🆘️ Uprawnienia związane z „komunikacją elektroniczną niewykorzystującą tradycyjnych rozwiązań telekomunikacyjnych” mają otrzymać służby takie jak Policja, Straż Graniczna, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego czy Służba Ochrony Państwa.

🆘️ Ponadto mamy do czynienia z próbą zalegalizowania, używanych wcześniej bez podstawy prawnej, narzędzi służących do szpiegowania nowych form komunikacji elektronicznej.

🤔 Jak myślisz? Czy rząd wycofuje się z projektu dotyczącego INWIGILACJI⁉️ Wiemy to tym, że NIE‼️

👉 Wejdź na stronę sejmu i sprawdź sam na jakim etapie jest procedowanie tego projektu – link w komentarzu.

Co wiemy o procedowaniu tej haniebnej ustawki?

✅️ W czwartek 26 stycznia 2023 roku miały być rozpatrzone rządowe poprawki. Pojawiły się propozycje z kosmetycznymi poprawkami i nie ma mowy o wycofaniu tego projektu!

✅️ 6 lutego 2023 roku ma się zająć tymi poprawkami Komisja Cyfryzacji.

✳️ Niczym w „Roku 1984” Georga Orwella – każdy podejrzany o myślozbrodnię i kontrolowany przez policję myśli.

✳️ To o wiele gorsze niż ACTA i wszystkie dotychczasowe próby zamachu na podstawowe prawa wolności obywatelskiej

Zgodzisz się na to

My NIE! #Stop2861#StopPiSwigilacji‼️‼️‼️

✅️ Dołącz do nas pod Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 7 lutego 2023 roku od 9:00 na Wiejskiej w Warszawie. Od godziny 18:00 odbędą się przemówienia.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco z naszymi wiadomościami!

Przeczytaj naszą politykę prywatności w celu zaznajomienia się z Twoimi prawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *