Podsumowanie dnia – 26 lipca 2023 roku

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

✅️ Dokładnie o godzinie 10:00 na rybnickim rynku odbyła się konferencja prasowa z udziałem rybniczanki Najki (Natalia Ruś), która podzieliła się z nami wspaniałą wiadomością dotyczącą wycofania zarzutów przez Prokuraturę Gliwicką – Natalia jest niewinna, a sprawa z zawiadomienia Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (OMZRiK) przepadła! Totalna kompromitacja to tylko jedno z trafnych określeń tej historii. Natalia z pomocą naszej fundacji oraz Fundacja Nowe Spektrum, złożyła swój prywatny pozew o naruszenie dóbr osobistych przeciwko OMZRiK – dlatego sprawy nie kończymy. Nie ma naszej zgody na kłamstwa, oszczerstwa i szkalowanie niewinnych ludzi przez tę fundację założoną przez przestępcę ściganego w Polsce listem gończym.

👉 Sprawa szczegółowo omówiona jest na materiale wideo – link w komentarzu.

✅️ O godzinie 13:00 z kolei udaliśmy się na spotkanie do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej (dalej „ZGM”) w Rybniku, gdzie jako Fundacja wspieraliśmy mieszkańców bloku przy ulicy Borki 37C w Rybniku – sprawa dotyczy piecyków gazowych, które jak się okazuje nigdy nie powinny zawisnąć u lokatorów tego bloku – wcześniej pisaliśmy już o tej sprawie – link w komentarzu. Na spotkaniu przedstawiciele ZGM’u przedstawili niekorzystne propozycje zamiany podgrzewaczy przepływowych gazowych na elektryczne, które zdaniem mieszkańców ani nie zaspokoją potrzeb rodzin z dziećmi na swobodne korzystanie z ciepłej wody, ani nie rozwiążą sprawy problemów z piecami gazowymi w kuchniach. A dodatkowo koszty użytkowania elektrycznych podgrzewaczy wody podniosą mieszkańcy przy niewielkim zwrocie z ZGM. W wyniku naszej pracy interwencyjnej, z pomocą posła Grzegorz Braun, ujawniliśmy wiele nieprawidłowości w pracach związanych z przebudową tego budynku pięć lat temu, końcowego odbioru budynku, a także ujawniliśmy sprzeczne informacje zawarte w protokołach rocznych z wizyt kominiarskich. Sprawa będzie miała jeszcze ciąg dalszy. Niewykluczone, że sprawa trafi do prokuratury.

👉 O sprawie pisaliśmy już 12 czerwca – link w komentarzu.

#WalczyMY#WspieraMY

✔️️ Delegacja trwała 6 godzin (od 9:00 do 15:00).

✔️️ Oddelegowani: Adam Kania i Natalia Mehlich.

💰 Koszty, które poniosła Fundacja w związku z realizacją tych zadań:

➡️ Kilometrówka (42km): 48,30 PLN,

➡️ Opłata za parkowanie (1,5 godziny): 5,50 PLN

➡️ Koszty spotkania reprezentacyjnego: 134,30 PLN,

💸 Suma: 188,10 PLN.

🏷 Kod budżetu: PV/00/2023 (ogólny).

Relacja z pierwszego spotkania w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w dniu 12 czerwca:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=267603175936855&set=pb.100080615226287.-2207520000.&type=3

Link do materiału wideo z konferencji prasowej z Najką: https://fb.watch/m2pONWo3E4/

ℹ️ Jeśli uważasz, że to co robimy ma sens, to możesz wspierać codzienne działania Fundacji Polskie Veto na kilka sposobów:

➡️ przelew na konto bankowe na numer (mBank): 88 1140 2004 0000 3202 8223 9678, tytuł przelewu: „darowizna na cele statutowe”,

➡️ zasilenie zrzutki pod linkiem https://zrzutka.pl/z/PolskieVeto,

➡️ wpłata w dowolnej walucie przez PayPal pod linkiem: www.paypal.me/PolskieVeto,

➡️ wpłata BLIKiem na numer telefonu fundacji: (+48) 782055515,

➡️ robiąc zakupy online (do dyspozycji ponad 1600 sklepów), wystarczy skorzystać z portalu www.FaniMani.pl/polskieveto/.

Dziękujemy za każde Wasze wsparcie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco z naszymi wiadomościami!

Przeczytaj naszą politykę prywatności w celu zaznajomienia się z Twoimi prawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *