Niepokojące informacje dotyczące planu Zagospodarowania Przestrzennego dla centrum miasta Ustronia

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

✅️ Fundacja Polskie Veto w związku z powziętymi niepokojącymi informacjami o okolicznościach związanych z procedowaniem nad Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego dla centrum miasta Ustronia, serdecznie zaprasza na konferencję prasową, która odbędzie się 24 lipca 2023 roku (poniedziałek) o godzinie 15:00 pod budynkiem Urzędu Miasta Ustronia (ul. Rynek 1).

✅️ Sprawa dotyczy Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (dalej MPZP) dla obszaru Centrum miasta Ustroń, gdzie na niewielkim obszarze w ścisłym centrum miasta, procedowana była wysokość zabudowy 22m, mimo że Studium przewiduje maksymalną wysokość 14,5m.

✅️ W naszej ocenie działania burmistrza Ustronia i części radnych były nastawione wyłącznie na interes dewelopera, który nie ukrywał swoich zażyłości i znajomości z biurem projektowym tworzącym MPZP na zlecenie władz miasta i burmistrzem.

✅️ Projekt MPZP był początkowo w grudniu 2022 roku negatywnie zaopiniowany przez Radnych, natomiast pod wpływem nacisków Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta w lutym 2023 roku doszło do ponownego głosowania nad tym samym MPZPi został on uchwalony w dotychczasowym kształcie.

✅️ Przed sesją Rady Miasta, w lutym 2023 roku odbyło się posiedzenie komisji infrastruktury. Przed posiedzeniem Deweloper porozsyłał wszystkim radnym wizualizacje inwestycji jaką zamierza wznieść na obszarze 1 MWU.

✅️ Na komisję infrastruktury został zaproszony wyłącznie Deweloper, mimo iż na obszarze 1 MWU są działki także innych właścicieli.

✅️ Podjęta ostatecznie uchwała rażąco naruszała przepisy prawa, zgodnie z którymi MPZP nie może wykraczać poza ramy wyznaczone przez Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Na łamach lokalnej prasy Burmistrz rozpisywał się, że Wojewoda na pewno nie uchyli MPZP.

✅️ Co istotne, Planista który pisał projekt MPZP nie ukrywa swoich prywatnych powiązań z przedstawicielami Dewelopera: Na komisję infrastruktury przyszedł razem z przedstawicielami Olimp, na komisji siedział razem z nimi, na co uwagę zwrócili nawet radni komisji wskazując, że jako osoba działająca na zlecenie Burmistrza, planista powinien siedzieć wraz z Radnymi i naczelnikiem wydziału architektury.

✅️ Uchwała ostatecznie została uchylona w trybie nadzorczym przez Wojewodę Śląskiego, mimo, że przed decyzją Wojewody Burmistrz Ustronia rozpisywał się w lokalnej gazecie, będąc pewien, że Wojewoda nie zakwestionuje MPZP.

✅️ Sprawa wywołuje jednomyślny sprzeciw i oburzenie wśród mieszkańców Ustronia, którzy długo nie wiedzieli o planach władz miasta i procedowaniu MPZP z naruszeniem studium.

✅️ O sprawie pisały lokalne gazety oraz Gazeta Wyborcza – link do artykułu w komentarzu.

✅️ Obecnie władze miasta próbują kolejny raz „przepchnąć” projekt MPZP z naruszeniem prawa i studium, przewidując tylko nieznacznie obniżoną wysokość zabudowy, brak minimalnej powierzchni zielonej, czy brak odpowiedniej ilości miejsc parkingowych dla lokali mieszkalnych.

✅️ O szczegółach opowiemy na konferencji prasowej – omówimy także działania prawne, które powzięła Fundacja w związku z tą sprawą.

ℹ️ Jeśli uważasz, że to co robimy ma sens, to możesz wspierać codzienne działania Fundacji Polskie Veto na kilka sposobów:

➡️ przelew na konto bankowe na numer (mBank): 88 1140 2004 0000 3202 8223 9678, tytuł przelewu: „darowizna na cele statutowe”,

➡️ zasilenie zrzutki pod linkiem https://zrzutka.pl/z/PolskieVeto,

➡️ wpłata w dowolnej walucie przez PayPal pod linkiem: www.paypal.me/PolskieVeto,

➡️ wpłata BLIKiem na numer telefonu fundacji: (+48) 782055515,

➡️ robiąc zakupy online (do dyspozycji ponad 1600 sklepów), wystarczy skorzystać z portalu www.FaniMani.pl/polskieveto/.

Dziękujemy za każde Wasze wsparcie‼️‼️‼️

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco z naszymi wiadomościami!

Przeczytaj naszą politykę prywatności w celu zaznajomienia się z Twoimi prawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *