Konferencja prasowa i interwencja w Ministerstwie Zdrowia-WHO

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

Konferencja prasowa przed interwencją posłów KonfederacjaGrzegorz Płaczek – KobiórWłodzimierz SkalikKonrad Berkowicz w Ministerstwo Zdrowia w sprawie traktatów World Health Organization (WHO)

https://www.facebook.com/reel/1074692137307334

Prezentujemy treści interwencji poselskiej, które z udziałem posłów Włodzimierz Skalik i Konrad Berkowicz, a z inicjatywy posła Grzegorz Płaczek – Kobiór zostały złożone w Ministerstwo Zdrowia. Pierwsza interwencja o sygnaturze 2023/001 (niebieska ramka) została złożona w czasie interwencji w Ministerstwie Zdrowia, a druga o sygnaturze 2023/002 (ramka czarna) została złożona po interwencji osobistej posłów, w oparciu o ustalenia dokonane podczas interwencji osobistej.

Przebieg interwencji poselskiej:

✅️ 15 listopada 2023 roku o godzinie 9:00 konferencją prasową (link do transmisji w komentarzu) rozpoczęła się interwencja poselska w Ministerstwie Zdrowia w sprawie zagrożeń płynących z traktatów World Health Organization (WHO).

✅️ Po konferencji prasowej posłowie weszli do budynku i ponad godzine czekali, aż ktoś ich przyjmie. O godzinie 10:00 została weznwa policja do asysty, a około godziny 10:30 posłowie zdecydowali się wejść do budynku bez dalszego oczekiwania „na zaproszenie”.

✅️ Było wcześniej ustalone, że Pani minister zdrowia Katarzyna Sójka nie jest dostępna do końca tygodnia w pracy, ale zastępuje ją wiceminister Waldemar Kraska. Natomiast kiedy posłowie udali się do gabinetu wiceministra, był on zamknięty na klucz – drzwi sekretariatu także były zamknięte na klucz.

✅️ Około godziny 11:00 pojawili się na korytarzu dyrektorzy MZ oraz pojawiła sie Pani Ewa Nowacka, dyrektor departamentu współpracy międzynarodowej. To był dopiero momen, w którym posłowie zostali zaproszeni do rozmów, ale bez udziału asystentów: Adam Kania oraz Natalia Mehlich (reprezentujący także naszą Fundację).

✅️ Zamknięte spotkanie, jak i cała interwencja została nagrana, a materiał wideo po obróbce zostanie upubliczniony w późniejszym czasie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco z naszymi wiadomościami!

Przeczytaj naszą politykę prywatności w celu zaznajomienia się z Twoimi prawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *