Najjjka nie została skazana

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

Media gadzinowe rozpisały się na temat katolickiej influencerki Najjjki (Natalia Ruś), która to rzekomo została skazana za nawoływanie do nienawiści względem narodu ukraińskiego – wszystko za sprawą donosu niejakiego Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (organizacja kierowana przez Rafał Gaweł, który w Polsce jest skazanym przestępcą).

❌️ Rzeczywiście ‼️wyrok nakazowy (za zamkniętymi drzwiami)‼️ zapadł w rybnickim Sądzie Rejonowym, decyzją przewodniczącej sędzi Doroty Pohaba, ale jest NIEPRAWOMOCNY‼️‼️‼️

✅️ Fundacja Polskie Veto włączyła się w pomoc Natalii i już jest przygotowany sprzeciw od tego wyroku. Mamy jeszcze kilka działań w tej sprawie zaplanowanych, ale o nich dowiecie się niebawem.

🆘️ A za co dokładnie została oskarżona Najjjka⁉️⁉️⁉️

🆘️ Za wypowiedzi – cytujemy z wyroku: „oskarżonej o to, że: (…) w wykonaniu z góry powziętego zamiaru za pośrednictwem strony internetowej Youtube w filmie wideo o tytule „SYTUACJA NA UKRAINIE! Czemu Bóg pozwala na wojnę” oraz w serwisie Instagram na koncie o nazwie najjjka i luznanajjjka, publicznie nawoływała do nienawiści na tle różnic narodowościowych oraz znieważyła publicznie grupę ludności narodowości ukraińskiej z powodu jej przynależności narodowej słowami:

➡️ „Nie wprowadzaj do domu byle kogo, bo ileż to ran może zadać włóczęga”;

➡️ „w życiu bym nie przyjęła żadnej osoby z Ukrainy dlatego, że ja mam ograniczone zaufanie. Ja bym się bała, że będzie działać to w ten sposób, że mi ich przyjmiemy, że oni się tutaj zalęgną i że oni później zrobią coś nam. I to jest moje prywatne myślenie, to jest moja prywatna teoria”;

➡️ Nie wpuszcza się nieprzyjaciół do domu, bo mogą narobić szkody”.

🆘️ Pierwsza cytowana wypowiedź, to fragment z Biblii z Księgi Syracha (Syr 11, 29).

🆘️ Całość nagrania można zobaczyć w sieci i samemu wyciągnąć wnioski, czym tak naprawdę w tym kraju zajmuje się prokuratura i sądy – link w komentarzu.

👉 Warto także przeczytać rzetelny wywiad przeprowadzony przez Pawła Poloka z Natalią na portalu ROW.info.pl – link w komentarzu.

❌️ A redakcjom takim jak Rybnik.com.pl, Vibez, PUDELEK, Plotek, FAKT24.pl, Radio ZET, Radio ESKA życzymy więcej dziennikarskiej rzetelności. Cdn…

ℹ️ Jeśli uważasz, że to co robimy ma sens, to możesz wspierać codzienne działania Fundacji Polskie Veto na kilka sposobów – szczegóły w komentarzu.

Najjjka nie została skazana – ROW info

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco z naszymi wiadomościami!

Przeczytaj naszą politykę prywatności w celu zaznajomienia się z Twoimi prawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *