Pikieta STOP CENZURZE

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

Pikieta STOP CENZURZE – IPN zabiera się za „nieprawomyślne książki”. Pod Instytutem Pamięci Narodowej w Katowicach wspieramy Tomasz Grzegorz Stala, właściciela Wydawnictwa 3DOM, który w czasie pikiety był przesłuchiwany przez prokuratora IPN Dariusza Psiuka.

Niewątpliwie na zlecenie polityczne, w środę 21 lutego do częstochowskiego Wydawnictwo 3DOM zapukało ABW, celem przeszukania. 20 funkcjonariuszy ABW, którzy pojawili się na miejscu, zaaresztowało 30 książek…

Właścicielem firmy jest Tomasz Grzegorz Stala, kandydat na prezydenta Częstochowy z ramienia „Alternatywy dla Częstochowy”.

Nalot ABW na wydawnictwo Tomasza Grzegorza Stali 3DOM jest związany ze śledztwem prowadzonym przez IPN, a dokładnie przez Oddziałową Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Katowicach. Sprawa związana jest ze zgłoszeniem Muzeum Auschwitz-Birkenau o rozpowszechnianiu kłamstwa oświęcimskiego w jednej z wydanych w Częstochowie książek.

IPN potwierdził, że ABW zatrzymało 11 egzemplarzy publikacji autorstwa Dariusza Ratajczaka p.t. ”Tematy Niebezpieczne” (oraz 83 egzemplarze okładek do tej publikacji), której treść zaprzecza faktowi masowego dokonywania zabójstw ludności pochodzenia żydowskiego na terenie niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Zatrzymano także egzemplarze innych publikacji w/w autora, co do których także zachodzi uzasadniane podejrzenie, iż także ich treść zaprzecza faktowi masowego dokonywania zabójstw ludności pochodzenia żydowskiego – poinformował prokurator Dariusz Psiuk z Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Katowicach.

A my przypominamy, że:

– art. 54. Konstytucji mówi: „Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane”;

– art. 73 Konstytucji mówi: „Każdemu zapewnia się wolność twórczości artystycznej, badań naukowych oraz ogłaszania ich wyników, wolność nauczania, a także wolność korzystania z dóbr kultury”.

IPN DZIŚ ZAARESZTOWAŁ KSIĄŻKI – JUTRO PRZYJDZIE PO CIEBIE!!!

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco z naszymi wiadomościami!

Przeczytaj naszą politykę prywatności w celu zaznajomienia się z Twoimi prawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *