Natalia Ruś (Najjjka) kontra Konrad D. (OMZRiK) – skandaliczny wyrok Sądu Rejonowego w Rybniku

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

✅️ 26 marca 2024 roku w Sądzie Rejonowego w Rybniku ogłoszony został wyrok – niestety sąd uznał, że Konrad D. jest niewinny. Ten skandaliczny wyrok wydała SSR Justyna Sarikaya, a w ustnym uzasadnieniu przyznała między innymi, że OMZRiK jest… profesjonalny… Wyrok nie jest prawomocny.

✅️ 20 lutego oraz 26 marca 2024 roku (pomijając posiedzenie pojednawcze z czerwca 2023 roku) w Sądzie Rejonowym w Rybniku odbyły się sprawy z oskarżenia prywatnoskargowego Natalii Ruś (Najjjka) przeciwko Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (OMZRiK) z jego prezesem Konradem D. na czele – dane i wizerunek oskarżonego zostały przez Sąd zastrzeżone w tej sprawie.

✅️ Sprawa dotyczyła naruszenia dóbr osobistych Natalii Ruś poprzez wielokrotne zniesławienie jej poprzez środki masowego przekazu, to jest na portalu Facebook. Postępowanie sądowe na wniosek oskarżycielki prywatnej było jawne. Sygnatura akt: III K 129/23.

✅️ Fundacja Polskie Veto uczestniczyła w sprawie jako przedstawiciel społeczny, na podstawie art. 90 KPK. Na rozprawie obecne były także media, które reprezentował Mirosław Sieńkowski – relacje, wywiady, opinie oraz Szczepan Krzewicki – Nowa Polska ponad podziałami.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco z naszymi wiadomościami!

Przeczytaj naszą politykę prywatności w celu zaznajomienia się z Twoimi prawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *