Konferencja prasowa w Ustroniu w sprawie złożenia zawiadomienia o możliwość popełnienia przestępstwa 

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

✅️ Konferencja prasowa w Ustroniu w sprawie złożenia zawiadomienia o możliwość popełnienia przestępstwa w związku z powziętymi niepokojącymi informacjami o okolicznościach związanych z procedowaniem nad Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego dla centrum miasta Ustronia, serdecznie zaprasza na konferencję prasową, która odbędzie się 24 lipca 2023 roku (poniedziałek) o godzinie 15:00 pod budynkiem Urzędu Miasta Ustronia (ul. Rynek 1).

✅️ Sprawa dotyczy Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (dalej MPZP) dla obszaru Centrum miasta Ustroń, gdzie na niewielkim obszarze w ścisłym centrum miasta, procedowana była wysokość zabudowy 22m, mimo że Studium przewiduje maksymalną wysokość 14,5m.

✅️ W naszej ocenie działania burmistrza Ustronia i części radnych były nastawione wyłącznie na interes dewelopera, który nie ukrywał swoich zażyłości i znajomości z biurem projektowym tworzącym MPZP na zlecenie władz miasta i burmistrzem.

✅️ Projekt MPZP był początkowo w grudniu 2022 roku negatywnie zaopiniowany przez Radnych, natomiast pod wpływem nacisków Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta w lutym 2023 roku doszło do ponownego głosowania nad tym samym MPZPi został on uchwalony w dotychczasowym kształcie.

✅️ Przed sesją Rady Miasta, w lutym 2023 roku odbyło się posiedzenie komisji infrastruktury. Przed posiedzeniem Deweloper porozsyłał wszystkim radnym wizualizacje inwestycji jaką zamierza wznieść na obszarze 1 MWU.

✅️ Na komisję infrastruktury został zaproszony wyłącznie Deweloper, mimo iż na obszarze 1 MWU są działki także innych właścicieli.

✅️ Podjęta ostatecznie uchwała rażąco naruszała przepisy prawa, zgodnie z którymi MPZP nie może wykraczać poza ramy wyznaczone przez Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Na łamach lokalnej prasy Burmistrz rozpisywał się, że Wojewoda na pewno nie uchyli MPZP.

✅️ Co istotne, Planista który pisał projekt MPZP nie ukrywa swoich prywatnych powiązań z przedstawicielami Dewelopera: Na komisję infrastruktury przyszedł razem z przedstawicielami Olimp, na komisji siedział razem z nimi, na co uwagę zwrócili nawet radni komisji wskazując, że jako osoba działająca na zlecenie Burmistrza, planista powinien siedzieć wraz z Radnymi i naczelnikiem wydziału architektury.

✅️ Uchwała ostatecznie została uchylona w trybie nadzorczym przez Wojewodę Śląskiego, mimo, że przed decyzją Wojewody Burmistrz Ustronia rozpisywał się w lokalnej gazecie, będąc pewien, że Wojewoda nie zakwestionuje MPZP.

✅️ Sprawa wywołuje jednomyślny sprzeciw i oburzenie wśród mieszkańców Ustronia, którzy długo nie wiedzieli o planach władz miasta i procedowaniu MPZP z naruszeniem studium.

✅️ Obecnie władze miasta próbują kolejny raz „przepchnąć” projekt MPZP z naruszeniem prawa i studium, przewidując tylko nieznacznie obniżoną wysokość zabudowy, brak minimalnej powierzchni zielonej, czy brak odpowiedniej ilości miejsc parkingowych dla lokali mieszkalnych.

ℹ️ Jeśli uważasz, że to co robimy ma sens, to możesz wspierać codzienne działania Fundacji Polskie Veto na kilka sposobów:

➡️ przelew na konto bankowe na numer (mBank): 88 1140 2004 0000 3202 8223 9678, tytuł przelewu: „darowizna na cele statutowe”,

➡️ zasilenie zrzutki pod linkiem https://zrzutka.pl/z/PolskieVeto,

➡️ wpłata w dowolnej walucie przez PayPal pod linkiem: www.paypal.me/PolskieVeto,

➡️ wpłata BLIKiem na numer telefonu fundacji: (+48) 782055515,

➡️ robiąc zakupy online (do dyspozycji ponad 1600 sklepów), wystarczy skorzystać z portalu www.FaniMani.pl/polskieveto/.

Dziękujemy za każde Wasze wsparcie‼️‼️‼️

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco z naszymi wiadomościami!

Przeczytaj naszą politykę prywatności w celu zaznajomienia się z Twoimi prawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *