Śląska Kurator Oświaty Urszula Bauer wspiera Edukację Włączającą/Inkluzyjną.

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

28 kwietnia 2023 roku o godzinie 11:00 pod Śląski Kuratorium Oświaty w Katowicach odbyła się pikieta pod hasłem #StopEdukacjiWłączająciej. Chwilę przed tą pikietą nasza Fundacja wraz z innymi organizacjami, które uczestniczyły w tym wydarzeniu, złożyły pisma ze swoim stanowiskiem w sprawie edukacji włączającej. Nasza Fundacja wraz z stanowiskiem złożyła także wniosek o dostęp do informacji publicznej w sprawie realizacji edukacji włączającej na Śląsku. Oto pytania które zadaliśmy Śląskiej Kurator Oświaty Urszuli Bauer:

  1. Jaki procent grona pedagogicznego na terenie województwa śląskiego został przeszkolony w projekcie „Forum Kadry włączającej Województwa Śląskiego” na dzień złożenia wniosku?
  2. Czy nauczyciele podlegający śląskiemu kuratorium zostali oddelegowani do uczestnictwa w projekcie, czy też zgłaszali się do niego dobrowolnie? Jak wygląda ten proces?
  3. Czy ze względu na udział w projekcie, o którym mowa w punkcie 1, bądź fakt przeszkolenia kadry, szkoły na terenie województwa śląskiego otrzymały lub otrzymają jakieś profity, granty finansowe i/lub rzeczowe?
  4. Czy szkolenia nauczycieli realizowane są w czasie wolnym od pracy? Jeśli tak, to czy nauczyciele otrzymują wynagrodzenie za udział w szkoleniu poza godzinami pracy?
  5. Czy Śląskie Kuratorium Oświaty wydawało jakiekolwiek komunikaty/wytyczne/wskazówki/zalecenia dotyczące edukacji włączającej/inkluzyjnej? Jeśli tak, to jakie? Proszę o udostępnienie kopii lub linku do publikacji.
  6. Czy Śląskie Kuratorium Oświaty w związku z realizacją programu wdrażania edukacji włączającej/inkluzyjnej, otrzymało lub otrzyma jakieś profity, granty finansowe i/lub rzeczowe?

Poniżej publikujemy pliki z naszym pismem oraz odpowiedziami:

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco z naszymi wiadomościami!

Przeczytaj naszą politykę prywatności w celu zaznajomienia się z Twoimi prawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *